Váš spolehlivý dodavatel zemědělské a komunální techniky


Vyvážecí souprava ALSTOR

Vyvážecí souprava ALSTOR

Alstor – kompaktní vyvážečky NOVÉ MODELY

ELMIA 2011 – další předěl v historii značky ALSTOR

ALSTOR 8x8 po skončení výstavy ELMIA SKOGS 2011 prodělal na pohled kosmetickou – ve skutečnosti pak podstatnou – změnu. Výrobce představil ucelenou řadu tří základních modelů stroje ALSTOR 810, ALSTOR 820 a ALSTOR 830. Tři řady pro tři skupiny zájemců. Dovolte nám je krátce představit 

 V jednoduchosti je síla ALSTOR 810

ALSTOR 810 na první pohled zaujme jednoduchou konstrukcí. Jedná se o přímého pokračovatele první generace těchto kompaktních vyvážecích strojů.Pod kapotou se dle přání zákazníka nachází „strojovna“ ukrývající výhradně BENZÍNOVÝ dvouválcový, motor VANGUARD výkonu 16 nebo 18 HP. 

Tradičně je u tohoto stroje rozvod energie od motoru ke kolům je čistě mechanický. Od motoru je točivý moment veden přes rozběhovou spojku na variátor IBC Powerblock, na vstupní hřídel převodovky se čtyřmi stupni a zpátečkou a odtud je opět mechanicky veden hřídelemi k přední a zadní dvounápravě. Rozvod na kola je pak řešen opět mechanicky pomocí řetězů v olejové lázni. Všech 8 kol je tak neustále v záběru „natvrdo“. Z hlediska namáhání pohonu může být uživatel klidný. Stroj je určen k jízdě v terénu, kde se prokluz v rozumné míře více či méně předpokládá. Řízení je pak řešeno jako kloubové. Důležitým kladem je nízká pohotovostní hmotnost stroje (cca 1.300 kg), která dovoluje převoz stroje na vleku za dodávkou či terénním automobilem. To významně šetří náklady na dopravu. Z hlediska uživatele se model 810 od původního modelu ALSTOR 8x8 Bensin liší i umístěním světel, ergonomičtějším posazem a umístěním rozvaděče ovládání ruky.Cena tohoto modelu začíná na částce cca 1,1 milionu Kč. 

 Zkušenosti přinášejí pokrok – ALSTOR 820

Zkušenosti s provozem a požadavky českých potenciálních zákazníků byly podkladem pro společný vývoj modifikací. FAGUS připravil pro výrobce řadu podnětů a návrhů technických řešení jak na jedné straně zachovat jednoduchost a účelnost konstrukce, ale jak podstatně zvýšit uživatelský komfort a užitné vlastnosti stroje za rozumné peníze. ALSTOR 820 je stále verze bez kabiny, ovládání je však již uzpůsobeno dle požadavků profesionálů. Standartně montovaná hydraulická brzda s vyšší účinnostíá „nezvadne“ ani na dlouhých a náročných sjezdech. 

Místo pro obsluhu je uzpůsobeno k tomu, aby mohl být dovybaven oboustranným řízením (ovládání směru, ryhclosti a brzd i při otočené sedačceú). Hlavním prvkem je samozřejmě volant s otočným sedadlem. Na palubní desce najdeme pouze spínací skříňku, přepínač pracovních světel, páčku ruční brzdy, páku ručního plynu, volant a na podlaze plynový pedál, pedál brzdy a řadící páku. Vzadu jsou pak ovládací prvky nástavby. Toť vše. Toto je stroj na efektivní práci a proto zde elektronické hračičky nehledejte. Je možné na stroj osadit vetil pro řízení směru, druhý brzdový a plynový pedál a ruční brzdu montovanou na otočné sedadlo, což výrazně zvyšuje komfort ovládání. 

 Profesionálové chtějí více – ALSTOR 830

ALSTOR 830 již tak říkajíc bere ohled na člověka. Stroj je vybaven vytápěnou kabinou. Použity jsou jednoduché, lehce nahraditelné a účelné díly. Proto obsluha musí i v kabině používat chrániče sluchu, nicméně jako standart zde najdete hydraulické brzdy, komfortní a plně nastavitelné sedadlo GRAMMER, možnost otočného řízení a volbu mezi dieselovým nebo benzínovým motorem jako u modelu 820. 

Základ je stejný - podvozek 8x8

ALSTOR vyrábí podvozky v provedení 8x8 s čistě mechanickým přenosem výkonu. Takový způsob je bezztrátový, technicky výrazně jednodušší. To dovoluje užití ekonomičtějších motorů. Kroutící moment motoru je do převodovky přiváděn prostřednictvím průmyslového variátoru a dále rozváděn od převodové skříně pomocí kardanů k jednotlivým dvojnápravám a tam pak bohatě naddimenzovaný řetězový převod obstarává sestupný rozvod kroutícího momentu na kola.

Výhody mechanické koncepce pohonu vs hydrostat. 

Vedle technických předností jsou nasnadě i přednosti ekonomické. Přestože mechanická koncepce nedovoluje vysoce komfortní ovládání joysticky - jako u hydrostatického pojezdu -  rozhodně je levnější z hlediska údržby, oprav a odstraňování následků případných havárií. Jinými slovy, Mechanickou osmikolku spraví každý kovář.

Výhody koncepce 8x8 oproti 6x6 jsou zřejmé !

Podvozek konfigurace 8x8 je tím, čím se ALSTOR 8x8 výrazně odlišuje od konkurence v sektoru miniforwarderů, malých vyvážeček a kompaktních lesnických strojů vůbec. Mimo výrazného vlivu na trakci a terénní schopnosti má koncepce 8x8 se 4-mi boogie nápravami velký vliv i na pohodlí obsluhy. Koncepce 6x6 má boogie nápravou osazen pouze vlek a obsluha tedy doslova CÍTÍ každý kámen, pařez, hrbol i díru. Osmikolka řadu těchto nerovností z hlediska obsluhy "vyžehlí".

Lesnická nástavba

Pro užití v  lese - což bylo primární určení tohoto vozidla - je ALSTOR vybaven řadou praktických doplňků. Ložná plocha je uzpůsobena pro transport kulatiny, je vybavena štítem, který chrání obsluhu před náhodným posunem materiálu vpřed.

Hydraulická ruka - profesionální pomocník

Hydraulická ruka je rovněž plně profesionální a odpovídá určení stroje. Její dosah je 3.200 nebo 3.500 mm a zvedací síla na 3.000 mm vyložení dělá cca 300 kg. Ruka je osazena rotátorem s otočí o 360°+, na kterém je montován drapák na kulatinu. Drapák však může být nahrazen např. i bagrovou dvoulžící atp.

Hydraulický naviják - kamarád do nepohody

Práce v lese ssebou přináší i situace, kdy není možné pro materiál přímo dojet a proto je vhodné - "když nejde hora k Mohamedovi ... "- dotáhnout materiál ke stroji. Za tímto účelem je ALSTOR osazen hydraulickým navijákem. Naviják je umístěn přímo na hydraulické ruce. To umožňuje citlivé směrové vedení lana a znásobuje to jeho dosah. Naviják je ovládán pomocí radiového dálkového ovládání. To ulehčuje a usnadňuje obsluze manipulaci a šetří kroky.

 

ALSTOR 8x8 lesnické provedení

Technická data Jednotka ALSTOR 810 ALSTOR 820 ALSTOR 830
Šířka  [mm] 1480 1480 1480
Délka  [mm] 4560 - 5360 4560 - 5360 4560 - 5360
Výška  [mm] cca 2000 cca 2000  cca 2200
Pohotovostní hmotnost  [kg] 800 1300 1800
Nosnost  [kg] 2000 2000 2000
Hydraulické čerpadlo  [l/min] 10 - 20 10 - 20 10 - 20
Motor benzínový  [-] 16 / 18 HP 18HP 18 HP
Motor Dieselový  [-]        NE          16 HP 16 ´HP
Variátor  [-]                                IBC Powerblock
Převodovka  [-] 4 + 1 4 + 1 4 + 1
Řízení  [-] Hydrostatické Hydrostatické Hydrostatické
Hydraulická ruka  [-] ANO ANO ANO
Kabina [-] Ochranný rám Ochranný rám nebo kabina  Kabina

Vyplatím se ?

Protože na každé předváděcí akci bojuje náš ALSTOR s dotazy a poznámkami typu - "...příliš malý..", "...jak si na sebe může vydělat...", "... nešla by tam dát větší ruka...." a tak dále. Rozhodli jsme se zasvětit Vás zákazníky hlouběji do schopností a určení ALSTORu.

KAM SE HODÍ :

- pro práce v těžkém a nepřístupném terénu s materiálem v délkách prakticky od 2 do max. 6-ti metrů.

- pro práce v národních parcích (celková hmotnost pouze 3 tuny !!!)

- pro práce v podmáčeném terénu (na pásech měrný tlak na podloží pouze 0,14 kg/m2)

VÝKONNOST :

- na stroj se vejdou cca 2 m3 dřeva a počítá se průměrně 2,5 "fůry" za hodinu = 5 m3/hod.

- praktické zkušenosti z Anglie ukazují, že stroj je schopen denně vyvézt 10 - 60 tun dřeva.

- pořizovací cena/kapacita resp. výkonnost je ve srovnání s konkurenčními stroji v řadě případů poměřitelná

- provozní náklady jsou minimální (dieselový stroj má spotřebu 1 - 1,5 litru nafry za hodinu)

- stroj je velmi jednoduše konstruovaný. V polních - nebo zde spíše v "lesních" podmínkách lze opravit téměř vše.

PRŮCHODNOST TERÉNEM:

- Kdo neviděl, neuvěří. Máte-li zájem stroj vyzkoušet, kontaktujte nás. Ukážeme Vám, že umí lézt i po zdi !

Vyvážečka Alstor při práci

Odvoz dřeva v náročném terénu mezi stromy

Orientační rozměrové schéma ALSTOR 8x8

Rozměrové schéma ALSTOR modelu standart

LESNÍ VYVÁŽECÍ SOUPRAVA ALSTOR

Jednoduchá přístrojová deska ALSTOR

Kabina stroje ALSTOR

Kompaktní vyvážečka ALSTOR

ALSTOR 8x8 naložen na vleku

ALSTOR - snadná přeprava (vlek o délce 4,2 metru)

Plošina na podvozku ALSTOR

Půdní vrták na rameni nakladače

Půdní vrták na rameni nakladače

Dieselová varianta ALSTOR 8x8

Mám zájem o předvedení stroje ASLTOR 8x8 / Mám zájem o pronájem stroje ALSTOR 8x8

Mám zájem o předvedení stroje ASLTOR 8x8 / Mám zájem o pronájem stroje ALSTOR 8x8

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout